Дени Хамлин задържа Кайл Буш, за да спечели дивата NASCAR Coca-Cola 600 след продължения

CONCORD, NC – Това беше единственото състезание Дени Хамлин е мечтал за.

Хамлин най-накрая получи победата, за която мечтаеше през последните 17 години, изпреварвайки съотборника си Джо Гибс Рейсинг Кайл Буш в продължения в неделя вечер на Charlotte Motor Speedway, за да спечели най-дългата – и може би най-смелата – Coca-Cola 600 в историята.

„Това е толкова специално. Това е последният голям, който не е в автобиографията ми“, каза Хамлин, който спечели Daytona 500 и Southern 500 по три пъти, надпреварата на звездите и 48 пъти в сериите за купата . “Не бяхме много добри през целия ден, но се озовахме на правилното място в точното време.”

Собственикът на колата Джо Гибс каза, че знае, че това е важна победа за Хамлин.

„С Дени да се състезава толкова силно и толкова дълго и да бъде тук и да знае колко важно е това състезание точно тук, в задния ни двор, това е просто огромна сделка“, каза Гибс.

Най-дългото и изтощително състезание на NASCAR продължи повече от пет часа и отне 619 мили. Имаше 18 предупредителни знамена, а 16 пилоти не успяха да финишират. Състезанието включваше катастрофа с 12 автомобила и катастрофа, която предизвика Крис БюшерКолата се преобръща пет пъти, преди да спре с главата надолу.

Защитаващ шампион в състезанието Кайл Ларсън цяла нощ се бори с трудностите, получавайки две наказания в бокса, пожар в кабината и на задната част на колата си и извъртане. И все пак той се оказа със златен шанс да спечели, когато поведе с 46 обиколки до края.

Но с оставащи две обиколки, Чейс Бриско се опита да премине Ларсън и катастрофира, изваждайки жълтото знаме за предпазливост и пращайки състезанието в продължение.

Ларсън имаше вътрешната лента при рестартиране в продължението, но Остин Дилън получи тласък от втория ред и скоро се движи на четири широки заедно с Ларсън, Хамлин и Рос Частейн.

Последва катастрофа с участието на няколко коли, като Ларсън ухапа Дилън, като и двете коли се завъртяха.

„Отпуснах се малко и се опитах да го накарам да залепне“, каза Дилън. “Там не се получи много. Трябваше да направя това, което трябваше да направя, за да спечеля състезанието, като се има предвид къде сме по точки. Имахме шанс да приберем още 600.”

Катастрофата сложи край на шанса на Ларсън да стане първият повторен победител в събитието оттогава Джими Джонсън спечели три поредни от 2003-2005 г. Ларсън завърши девети.

Това също така настрои Хамлин за победата.

При следващото рестартиране Хамлин поведе и удържа Буш за победата. Кевин Харвик завърши трети, а Бриско беше четвърти.

„Като се има предвид как мина денят ми, щях да се задоволим с четвъртото място“, каза Хамлин.

Имаше огромна катастрофа в обиколка 192, където Райън Блейни, който спечели състезанието All-Star през миналия уикенд, падна твърде ниско на престилката в долната част на пистата и се завъртя обратно на пистата. Това започна верижна реакция, която настигна 12 коли, изпращайки някои от най-добрите звезди на NASCAR – Кърт Буш, Брад Кеселовски, Буба Уолъс, Уилям Байрон и Чейс Елиът сред тях – зад стената завинаги.

Елиът поведе 93 обиколки преди катастрофата и изглеждаше колата за победа.

„Там е хаос“, каза Байрон. „Не можеш да караш колата ни най-малко настрани или си катастрофирал. Така че, ако някой се наклони малко настрани, тогава всички ние разбиваме. Това или извежда други хора, или те се въртят към вътрешността. Просто хаос.“

Кърт Буш каза: „Мисля, че ударих около 15 различни неща.“

Блейни каза, че катастрофата се е случила, когато е паднал твърде ниско.

„Боже, мразя го“, каза Блейни. “Кава те да се чувстваш доста тъпо, че го правиш. Мразя, че разкъса колата ни и шепа други… Просто не знаех къде съм и просто направих грешка.”

Развалините не бяха свършили, тъй като Бюшер No. 17 Форд се преобърна пет пъти, преди да кацне на покрива си след сблъсък на предния участък с Даниел Суарес. Бюшер трябваше да изчака, докато служителите на трасето обърнат колата му обратно, преди да успее да излезе от колата.

Той каза, че е по-болезнено от предишното му обръщане в Таладега.

„Оценявам ги, че ми помогнаха и го върнаха отново, така че благодаря на всички, които работят, че не го отблъснаха“, каза Бюшер. „Беше хубаво да можеш да се измъкнеш. Кръвта се стича малко към главата ти. Предполагам, че можех да дръпна коланите и да падна право на земята, но реших, че просто ще ги изчакам.“

Елиът спечели първия етап, докато съотборниците от TrackHouse Racing Суарес и Частейн спечелиха съответно втория и третия етап.

Състезанието включваше и Танър Андрюс, смяна на гуми за Джоуи ЛоганоЕкипажът на питката, подрязвайки десния си крак от детегледача на пилона Хамлин на пит роуд.

След това серията NASCAR Cup се отправя към St. Район Луис в неделя.