Име Удока казва, че Бостън Селтикс се нуждаят от по-добър старт срещу Маями Хийт, не може да им даде живот рано в Игра 7

МАЯМИ – Преди мач 7 от финалите на Източната конференция, треньорът на Бостън Селтикс Име Удока каза, че след като отборът му е минал през един сезон, за да стигне до този момент, е подходящо тази серия да се сведе до Бостън трябва да спечели трети пътен мач на брега на залива Бискейн, за да продължи към първите си финали в НБА от 2010 г.

„Да, бих казал така“, каза Удока по време на видеоконферентен разговор с репортери в събота сутринта. „За нас не е само поредицата – беше през целия сезон. Дори и в тези плейофи не беше лесно… много от това се дължи на това, което правим, и можем да бъдем по-добри, със сигурност .

„Но за нас това е още една възможност. Поставяте се в тази позиция, качвайки се с 3-2, за да имате два мача, за да спечелите единия. Така че, колкото и да обичате да го завършите на дома си, ние сме нагоре и след тази серия и поради това тя е там, където е в момента.”

Селтикс имаха шанс да затворят Маями Хийт у дома в мач 6 в петък вечер само за Джими Бътлър да даде 47 точки, девет борби и осем асистенции за 46 минути в страхотно представяне за всички времена на бъдещия Залата на славата, за да гарантира, че тази серия ще достигне до седми мач.

Но Бостън не си помогна, като отново имаше лош старт – нещо, което многократно притесняваше Селтикс в тази серия. Друго постоянно болно място – третата четвърт – също беше проблем.

Тъй като сезонът им е на линия в мач 7, Удока каза, че Селтикс са фокусирани върху това да се уверят, че ще започнат много по-добре в това, което може да бъде последният им мач за сезона. След като отново извършиха няколко невнимателни обръщания в началните моменти на Игра 6 и изпаднаха в дупка 12-5, те по същество прекараха играта в опит да се изкопаят от нея.

„Много е свързано с нашите стартове и необходимостта да играем наваксване през целия мач“, каза Удока, когато беше попитан какво кара Селтикс да губят спокойствие по време на мачовете. „Разбрахме ситуацията, в която се намираше Маями снощи и не изиграхме най-добрия си баскетбол през първата четвърт в защита и в атака. Играхме зад осем топка през по-голямата част от мача. Въпреки че получихме преднина късно или изравнихме доста пъти, имах чувството, че винаги сме в тежка битка, стреляйки се в крака.

„Бихме искали да започнем по-добре, да окажем известен натиск върху опонента, когато е в тази ситуация, подобно на това, което направихме срещу Милуоки в мач 7. Това е нашият начин на мислене. [Miami], искаме да започнем по-добре. Ние също имаме увереност, че ще победим, но трябва да започнем по-добре, да си вземем лесни кошове и да не им даваме живот в началото на играта.”

Удока говори и за начините, по които Маями успя да се запази Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун извън дъската през второто полувреме. След като и двете звездни крила на Бостън отбелязаха по 18 точки през първото полувреме, те комбинираха, за да направят седем удара през второто полувреме – и взеха само по един през четвъртата четвърт, тъй като Heat положи всички усилия, за да принуди други играчи да ги победят .

Почти проработи, както Дерик Уайт, по-специално, проведоха брилянтна игра извън пейката. Удока каза, че е балансиращ акт за неговите звезди да намерят своите съотборници, когато защитата се срине върху тях, като същевременно са достатъчно агресивни, за да играят сами.

„Очевидно в началото на играта, ако ги преследват, ние ги насърчаваме да се измъкнат от топката и защитата ще се разпадне и ще се отвори за тях по-късно в играта“, каза Удока. „Момчетата правеха достатъчно разигравания с топката. Но в същото време искаме тези момчета да останат агресивни през цялото време. Намерете своите възможности и както казах, много от тях имахме някои обороти в джоба. няколко открити удара и някак си влязоха в трафика, просто ги насърчиха да бъдат агресивни дотам. Очевидно броят на опитите за гол от тяхна страна беше малък за половината. Маями, това беше тяхната работа, да се опитат да вземат излезе от ръцете им.

„Но, както казах, Дерик се справи малко, но ние винаги искаме да останем агресивни и да играем правилно. Но в същото време те са нашите реализатори, те са нашите водещи реализатори и очевидно в четвърта четвърт, ние се нуждаем от тях, за да го върнат у дома. Така че трябва да свършим по-добра работа да ги намерим, да им вземем топката и да ги поставим на места, знаейки как защитата ги пази.”

Трудно е да си представим сценарий преди четири месеца, при който Селтикс ще играят сега – камо ли да играят в мач 7 от финалите на Източната конференция. Беше такъв сезон в Бостън. И, каза Удока, издръжливостта, която неговият отбор е изградил върху преобръщания характер на тази кампания, е нещо, което може да помогне на Селтикс да направят това, което направиха във всеки от последните два мача на FTX Arena: да излязат с победа.

„Ние бяхме устойчива група“, каза Удока. „Преодоляхме много неща тази година. Като цяло нищо не е било лесно и така премина сезонът. Сякаш понякога трябва да поемем по по-трудния път и да се поставим в това положение поради някои от нещата, които сме правили в тази серия.

“[We] да разберем голямата картина и това, което е пред нас. Поставихме си възможността да имаме два мача, за да спечелим един, и трябва да го завършим в Маями сега.”