Класация за MVP на финалите на НБА: Стивън Къри взема №. 1 място след игра 2

Стивън Къри показа демонстрация на резултата в мач 2 от финалите на НБА през 2022 г.

Пълно покритие: Финалите на НБА 2022 г

САН ФРАНЦИСКО – Очаквано, Стивън Къри запази своето супер-звездно ниво на производство в изкореняването на Селтикс за високите мачове от 29 точки в понеделник до изравняване финалите на НБА при 1-1, докато се връща към Бостън.

Докато непрекъснато се възхищаваме за способността на пойнтгарда да го запълни в офанзива, съотборникът му Дреймънд Грийн вярва, че трябва да раздаваме цветя с къри за него приноси за отбрана.

„Говоря за това през последните няколко години колко много се е подобрил от тази страна на топката“, каза Грийн. „Отборите се опитваха да го извикат във всяко действие и просто се опитваха да го дразнят. Това вече не работи.”

Водени от 29 точки от Стивън Къри, Уориърс изравниха финалите с победа от мач 2.

Къри предостави доказателство за това, като изравни три кражби в мач 2, тъй като Голдън Стейт принуди 19 оборота по пътя към задържането на Бостън до ниските 88 точки в плейофа. Селтикс се отказаха от 33 точки след загубата, за да изравнят най-високото ниво в редовния сезон и след сезона.

Бостън вече е 0-4 в плейофите през 2022 г., когато е обръща топката 18 или повече пъти.

„Винаги е било свързано с усилия и просто фактор за грижа, преодоляване на физическите ограничения с мачове или каквото и да е“, каза Къри за подобрението си в защитата. “Ако се стараеш упорито, ще се случат хубави неща и ще продължиш да се подобряваш.”

Голдън Стейт се върна към специалната си марка баскетбол в Игра 2.

Къри каца на No. 1 позиция в нашата класация за MVP в надпреварата за финалите за 2022 г., след като представи своето девето поредно представяне във финалите на НБА, в което набра 20 точки или повече. Освен това той заби множество 3 точки в игра 2, удължавайки серия, която се връща към игра 4 от финалите през 2018 г. В решаващата трета четвърт на Игра 2 Голдън Стейт надмина Бостън с 35-21, отбелязвайки най-добрата разлика в точките на клуба (+21) в която и да е четвърт от финалите в историята на франчайза.

Къри оглави усилията, като натрупа 14 собствени точки през тримесечието, което съответства на производството на всички девет Селтикс, които играха в тази четвърт. Бъдещият участник в Залата на славата отбеляза и една от трите кражби на Уориърс през тримесечието.

„Стеф беше спираща дъха в тази четвърт“, каза треньорът на Warriors Стив Кер. „Не само ударите, но и защитните усилия. Той просто не получава достатъчно заслуги за нивото си на подготовка, физика и защита. Хората го нападат, за да се опитат да го изморят, защото знаят колко е важен за нас обидно. Доста драматична е разликата в силата и телесността на Стеф в тялото му сега от преди осем години, когато за първи път дойдох тук. Така че, човекът е невероятен.”

И сега, Топ 5 в нашата надпревара за 2022 г. за класацията за MVP финалите на НБА след мач 2:

1. Стивън Къри, Голдън Стейт Уориърс

Стивън Къри обяснява защо Игра 2 е толкова различна в сравнение с Игра 1 за Голдън Стейт.

Статистика на финалите на НБА: 31,5 ppg, 5,5 rpg, 4,5 pg

Със сигурност не сте очаквали Къри да остане близо до дъното на купчината за дълго. Голдън Стейт е 5-0 този постсезон след загуба и Къри е една от основните причини за това. Пойнтгардът е направил 72 3 точки до момента в плейофите, което е петият път в кариерата си, в който той се свързва при 70 или повече опита от дълбоко в един постсезон. Поставяйки това в правилния контекст, останалата част от лигата е постигнала този подвиг само два пъти в историята на НБА (съотборникът Клей Томпсън го направи). Къри отбеляза 14 от най-високите си 29 точки в играта трето тримесечие при стрелба 3 от 6 от земя с 3 точки.

2. Джордан Пул, Голдън Стейт Уориърс

Джордан Пул разговаря с експертите на NBA TV за неговия запомнящ се зумер в мач 2 от финалите на НБА, играта на Уориърс в тази победа и други.

Статистика на финалите на НБА: 13,0 ppg, 2,0 rpg, 2,5 pg

Пул регистрира най-лошия отбор – минус 19, като отбеляза девет точки при стрелба 2 от 7 и 1 от 5 от диапазон от 3 точки, за да продължи с четири оборота в мач 1, който е по-нисък. За мач 2 той направи голямо завръщане, връщайки се към смъртоносната моментална нападателна заплаха, с която сме свикнали, докато демонстрираме неговата невероятен обхват. Пул отбеляза 14 от своите 17 точки през второто полувреме, като стана най-младият играч (22), който отбеляза пет 3 точки в мач на финала. Голдън Стейт е 12-3 в плейофите през 2022 г., когато Пул вкара 10 или повече точки.

3. Кевън Луни, Голдън Стейт Уориърс

Статистика на финалите на НБА: 8.0 точки, 8.0 rpg, 3.5 apg

Уориърс надмина Селтикс с 40-24 в боята, като Луни допринесе с 12 точки (при стрелба 6 към 6) и седем борби. „Те имат някои добри блокери на удари, но аз успях да стана бързо“, каза Луни за стабилната си офанзива. Looney също допринесе с най-високото ниво на отбора, изравнявайки три откраднати кражби за отбор, който пиршества цяла нощ с проигравания. Голдън Стейт отбеляза гол 33 точки от 19 загуби от Бостън тъй като Бостън падна до 1-5 в тези плейофи, когато завършват с 16 или повече обороти. По време на плейофите Голдън Стейт превъзхожда опонентите си в боята 828-734 и не можете да отречете ролята на Луни в последователните победи на Уориърс в тази битка.

И още две…

4. Джейсън Тейтъм, Бостън Селтикс

Джейсън Тейтъм отбеляза 21 от своите 28 точки през първото полувреме на Игра 2.

Статистика на финалите на НБА: 20.0 ppg, 5.5 rpg, 8.0 apg

Колко от вас казаха след игра 1, че Тейтъм няма да стреля отново 3 срещу 17? Е, ти беше прав. Тейтъм се свърза с 8 от 19 от пода и 6 от 9 с 3 точки по пътя към високите 28 точки за отбора. Проблемът беше, че Тейтъм беше натрупан 21 точки през първото полувреме преди Воините да го заложат. Той завърши със седем точки през второто полувреме и регистрира минус 36 – най-лошият плюс-минус от всякакви играч във финална игра в ерата на игра по игра. Тейтъм се присъедини към членовете на Залата на славата Пол Пиърс и Лари Бърд, като стана третият играч на Селтикс, който достигна 500 точки, 100 борби и 100 асистенции в един плейоф.

5. Джейлън Браун, Бостън Селтикс

Джейлън Браун поема контакта и потапя удара и-1 в игра 2.

Статистика на финалите на НБА: 20,5 ppg, 6,5 rpg, 4,0 rpg

Подобно на Тейтъм, Браун изхвърча през портите в Игра 2… само за да избледнее, когато Селтикс се нуждаеха от него да достави. Браун се бореше здраво през първото полувреме, като отбеляза 17 точки при 5 от 17 от терена с шест борби и три асистенции. През второто полувреме той имаше само две точки при стрелба 1 към 5. „Мисля, че той получи няколко фаула в началото на мача и това го извади от ритъм“, каза треньорът на Селтикс Име Удока. „Той получи два ранни фаула, когато наистина отиваше рано, и [that] го показа малко надолу.”