Копаем по-дълбоко в загубата на Ливърпул във финала на Шампионската лига от Реал Мадрид

Няма какво да кажеш, когато загубиш. Реал Мадрид празнуват своята 14-та европейска купа, докато Ливърпул прибирай се празен. Рационалната мисъл ви казва, че този отбор на Ливърпул е бил най-добрият отбор, който някога сте виждали. Но тази седмица ни показва, че съдбата, съдбата и заслуженото никога не се подреждат. Понякога се взираш в бездната и там няма нищо освен тъмнина. Няма победител в късната минута. Бог или каквото и да е, което контролира всичко, не е справедливо и не идва във време на нужда. През нощта няма крадец. Това е просто самота и отчаяние.

Разликата този сезон е един гол и една точка. Това е маржът, пред който сме изправени. Това е, което ни разделя от най-великия спортен сезон и болката, която изпитваме в момента. Реалността никога няма смисъл, но истината е истината.

Лесно е да се каже, че ретроспективното е 20/20, но може би сте усетили промяната в разказа преди мачът дори да е започнал. Мач, който трябваше да започне в 21:00 местно време в Париж, започна чак в 21:36 ч. поради две забавени начални часа. Първо беше 15 минути. Тогава бяха още 15. След това бяха още шест минути, защото УЕФА трябваше да се увери, че техният шоукейс концерт ще протече безпроблемно. Междувременно плащащите фенове бяха извън стадиона с часове, опитвайки се да влязат. Вместо това полицията унищожаваше десетгодишни деца, а служителите на УЕФА се мъчеха да лъжат за случващото се. Вече знаем как ще се развие това. Медиите ще повярват на УЕФА и правителството, когато лъжат. Солидарност към тези фенове на Ливърпул, които трябваше да страдат от полицейската бруталност.

Дисекция на разказа

Всъщност Ливърпул започна добре мача. Първите 40 минути от играта бяха показания, които сме виждали повече пъти в хода на тази кампания от 63 мача. Увеличете натиска и създайте шансове. Виждали сме тази история и преди, нали? Ливърпул са безмилостни и изграждат, изграждат и доминират.

Само дето това не е тази история. Това е история за несправедливостта и грабежа. Или, от гледна точка на Реал Мадрид, това е история за божествено право в лицето на логиката и обосновката. Това божествено право дойде, по ирония на съдбата, под формата на VAR решение, което беше против тях. В 42-ата минута Карим Бензема се озова зад доминиращия Ливърпул. Той проникна в Анди Робъртсън, получи удар и бе създаден хаосът, в който Реал Мадрид процъфтява. Голът от схватката беше изключен, но това беше моментът, в който тъмната магия на Реал Мадрид трябваше да започне. Малко след това Алисон направи грешка преди сигнала на полувремето. На почивката щеше да влезе 0-0, но Мадрид имаше цялата надежда, а Ливърпул щеше да задържи всички съмнения.

Анчелоти щеше да използва полувремето, за да надгради шанса, който не беше. Семето на съмнение беше там и в 59-ата минута мадридчани капитализираха. Това е брояч. Това е безбожен пас. Това е 1-0 Мадрид и така приключва. Те имат целта и трофея. Ливърпул има болката и какво ако. Понякога става така. Най-трудното нещо за преглъщане е, че няма грешки, които да се обсъждат. Разбира се, искаш

Кампания, която изглежда сякаш съдбата завършва с най-трудните линии, които можете да си представите. Това е една цел. Това е една точка в последните девет минути на сезона. Стои сам пред олтара. То се взира в най-тъмната бездна. Понякога, може би повече пъти, имате смелостта да се взирате в бездната и няма нищо в замяна. Вселената е безгрижна, не се огъва към справедливостта и непрекъснато се стреми към ентропия. Не получаваш заслуженото, когато го заслужаваш най-много. Ето защо, въпреки че Ливърпул изведе сезона до буквалния последен мач, който можеше да изиграе, преобладаващата емоция е болката.

Сезоните свършват, но червените не. В момента не изпитвам нищо друго освен болка. Сам съм. Ние сме разделени. Но надеждата на хоризонта живее вечно. Насочвам се към. Никога няма да ходиш сам. До Червените 2022/23.