Приемачът на НФЛ Девън Алън беше дисквалифициран с 0,001 сек в световния финал на 110 м с препятствия | Световно първенство по лека атлетика

С изключение на едно-единствено, едва забележимо трепване, това щеше да бъде Перфектна 10 за американския отбор по лека атлетика.

Както се оказа, американците все пак спечелиха девет медала на домашна трева в неделя на световното първенство в това, което ще остане като един от най-запомнящите се дни за червено, бяло и синьо в тяхната дълга, успешна история. Това беше най-добрият ден за единичен медал за нация в света, според организаторите.

Фалстартът на Девън Алън предпази САЩ от евентуално победа във финала на 110 метра с препятствия и това, което можеше да бъде 10-ият медал за деня. Сега той ще пренесе таланта си в NFL, където ще се опита направи списъка на Филаделфия Ийгълс. Едва ли това беше начинът, по който искаше да завърши на световете.

„Леката атлетика е толкова трудна, защото тренираш цяла година за едно състезание, което продължава 12, 13 секунди и това е“, каза 27-годишният футболист, чийто тренировъчен лагер с „орлите“ започва на 26 юли. „Ще се поуча от това и ще се уверя, че просто не реагирам толкова бързо следващия път.“

Разочарованието на Алън едва ли развали ден, в който записът на Star-Spangled Banner се изхаби. Започна с хвърлянето на чук, където Брук Андерсен взе златото, а Джани Касаневоид спечели бронза.

Това беше загрявка за нощната сесия, където се натрупаха седем медала в рамките на 10 минути.

Състезателките на щанги водеха състезанието, като Кейти Нагеот и Санди Морис завършиха 1-2. Мигове по-късно – и след забавяне, тъй като Алън неуспешно пледира, че иска да остане в състезанието – Грант Холоуей защити титлата си в бягането с препятствия, а Трей Кънингам остана на второ място.

Горе-долу по същото време американските тласкачи на гюле завършиха подиума с двукратния олимпийски шампион Райън Кроусър, който взе злато, Джо Ковач спечели сребро, а Джош Ауотунде завърши с бронз.

Всичко това дойде вечер след Фред Керли, Марвин Брейси и Трейвън Бромел помете мъже на 100 метра. Това накара Crouser да се замисли какво е възможно в неговото събитие.

„Сърдечният ми ритъм вероятно беше като 120, 130“, каза той за гледане на 100 метра при мъжете. „Вероятно не трябваше да го гледам, защото имах проблеми да се успокоя. Трябваше да си отбележа наум да поема няколко дълбоки вдишвания и да си кажа: „Не е нужно да се състезавам точно сега.“ Страхотно е да видя отбора на САЩ да помита.”

С големия си медал в неделя, американците вече имат шест златни и общо 14 медала. Следват по три медала от Етиопия, Полша, Китай и Ямайка. който помете 100 при жените да затвори нощта.

„Това казва колко невероятно е да си на родна земя и на Хейуърд Фийлд“, каза Нагеот за шоуто, предоставено от американците. „„Хейуърд Меджик“ е истинска… Просто като видяхте колко хора се класираха за полуфиналите, после за финалите и след това медали, вие го гледате и това е вдъхновяващо.“

Алън изглеждаше като ключалка, която да добави към медала. Но си тръгна твърде бързо според сензорите. Времето му за реакция беше 0.099 на финала, което му донесе червения картон. Това беше само част от времето му за реакция в полуфиналния кръг, което беше 0,101. Но правилата са си правила и време за реакция – измерено от сензори в стартовия пистолет и на блоковете – по-малко от 0,1 се счита за фалстарт.

„Това е лека атлетика, всичко може да се случи“, каза Холоуей. „Шапката ми сваля пред Девън. Не исках да го изпратя така, но е каквото е.”

Алън каза, че това ще го направи по-“гладен” за успехи на футболния терен и пистата.

„Целта ми е да бъда най-добрият състезател с препятствия за всички времена и все още имам шанс да го направя“, каза Алън, който беше забележителен на писта и футболист в Университета на Орегон. „Целта ми е да играя в NFL и да помогнем на Eagles да спечелят Super Bowl.