Сидни Маклафлин чупи световен рекорд; Алисън Феликс комплект за пистовите светове

Сидни Маклафлин счупи световния рекорд на 400 м с препятствия за трети път през последната година, този път на шампионата на САЩ по лека атлетика на открито.

Олимпийската шампионка отбеляза 51,41 секунди в Юджийн, Орегон, надхвърляйки предишния си рекорд от 51,46 от Олимпийските игри. Като цяло Маклафлин свали рекорда от 52,16 през последната година.

„Всичко е възможно всеки път, когато стъпя на пистата“, каза Маклафлин, който планира да отпразнува, като яде „някоя истинска храна освен зеленчуци“, като чийзбургер или палачинки. „Целта е да се подобря и да преместя границите.

Легендарният треньор на Маклафлин, Боб Керсиказа, че Маклафлин в крайна сметка ще се обърне към равнинните 400 м и ще преследва този (37-годишен) световен рекорд, може би след като завърши този сезон със световна титла след три седмици, анализатор на NBC Sports Ато Болдън казах. Засега погледите на Маклафлин са върху тези светове, също в Юджийн, където тя ще кандидатства да завърши колекцията си с първа световна титла.

„Просто уча състезанието като цяло. Докато напредвах през годините, научих бягането с препятствия на 400 метра “, каза тя. „Наистина е страхотно чувството да имаш план за състезание, вместо просто да излизаш и да тичаш.“

USATF НА ВЪН: ТВ график | Резултати

Също и събота, сбогуването Алисън Феликс вероятно спечели място в своя 10-ти и последен отбор на световното първенство, като се класира на шесто място на 400 метра. Талита Дигсчиято майка олимпиец се състезава на последното си национално състезание годината преди Феликс да се състезава в първите си национали, спечели, за да се класира за светове за три седмици, също в Юджийн.

“Щастлив съм, че нямам повече отворени 400-те досега,” — каза Феликс, добавяйки, че иска да бяга щафетата 4х400 м за смесени полове на световното и би направила 4х400 м за жени, ако бъде поискана. „Отидох да дойда тук и да дам всичко от себе си, опитах се да заема позиция за щафета и успях да направя това. Не мога да се оплача.”

Майкъл Норман взе 400 м при мъжете за 43.56, подобрийки своето най-бързо време в света тази година. Норман беше най-бързият бегач на 400 метра в света в последния олимпийски цикъл, но спечели нула индивидуални медали между световните и олимпийски игри. Подгласник-изненада Шампион Алисън подобри личния си рекорд от 44,29 на 43,70.

Кени Харисънолимпийският сребърен медалист на 100 м с препятствия и световен рекордьор, спечелен за 12.35, измествайки златен олимпийски медалист Жасмин Камачо-Куин от Пуерто Рико като най-бързия в света тази година. Харисън се изправи Алайша Джонсън с една стотна. Ниа Али не започна финала, но се сбогува със световния отбор като действащ шампион.

Сребърен медалист от Олимпийските игри в Рио Евън Джагъркойто до април измина близо четири години между завършването на 3000 м стипълчейз поради наранявания, зае второ и спечели стандарта за време, за да стане световния отбор.

„Беше наистина трудно, дълго пътуване, за да възвърна тялото си и увереността си“, каза 33-годишният Джагър пред Люис Джонсън по NBC. “Наистина се гордея със себе си.”

Синклер Джонсън спечели 1500 м при жените за 4: 03,29, за да стане първият си световен отбор. Към нея се присъединяват олимпийски финалисти Кори МакГий и Ел Ст. Пиер.

Бившата Орегонска патица Купър Тиър взе 1500 м при мъжете в отсъствието на други двама бивши патици – олимпийски шампион от 2016 г. Матю Центровиц (операция на коляното) и шампион по олимпийски изпитания Коул Хокър (елиминиран в първи кръг). Тийър пропусна олимпийския отбор на 5000 м с едно място.

Всички фаворити се класираха от първия кръг на 200 метра – световен шампион Ноа Лайлс (който има автоматично място в световния отбор), 18-годишен Ерион Найтън, Фред Керли и олимпийски бронзов медалист Габи Томас, Ша’Кари Ричардсън и Аби Щайнер.

По същия начин на 110 м с препятствия (световен шампион Грант Холоуей и Девън Алън).

Полуфиналите и финалите в тези събития са в неделя.

олимпийски сребърен медалист Крис Нилсън спечели скока с пилон с 5,70 метра разстояние. Сам Кендрикс надраскан, но все още може да се състезава на светове чрез отказ като действащ световен шампион.

Кара Уингър спечели деветата си титла в САЩ в хвърляне на копие и се класира за шестия си световен отбор, като постигна квалификационния стандарт при последното си хвърляне в последното си национално първенство преди да се оттегли.

Маги Малоун, световен номер 1 тази година, фаулиран и при трите й хвърляния. Въпреки това тя все още може да отиде в светове, тъй като е една от двете щатски жени с квалификационен стандарт.

ВЪРХУ НЕЯТА: Алисън Феликс относно Roe v. Уейд

OlympicTalk е включен Apple News. Предпочитай ни!