Сондери vs. SKC, обобщение: Правене на сено на слънце

СИАТЪЛ – Сиатъл Саундърс беше домакин на Спортинг Канзас Сити в един наистина красив юнски съботен следобед и си струваше времето на всички с решителната победа с 3-0.

Уил Бруин даде началото на купона дори след 10 минути от началото на играта. Саундърите преместиха топката около защитата, докато Джаксън Рейджън в крайна сметка видя това, което търсеше: Алекс Ролдан се премести в пространството по дясното крило. Той удари перфектен превключвател, който Алекс върна за Кристиан Ролдан, който изпълни идеално центриране на сантиметър за Bruin, за да се насочи към далечната греда. Бруин прати удара си с глава през вратата, за да победи Тим Мелия и да даде преднина на своята страна. И двете страни имаха шансове, тъй като саундърите многократно намираха място по крилата, но нито един от вратарите не трябваше да работи твърде усилено, за да запази резултата през остатъка от първите 45 минути.

През второто полувреме двете страни продължават да оказват натиск и да създават възможности, но Саундърс се възползва максимално от тях. В пет минути след 70-ата минута Сиатъл откри мача с добре отработени голове на Джордан Морис и Кристиан Ролдан. Първо Морис отправи отлично центриране с глава, след като Нуху получи цялото време и пространство на света, за да избере топката си, след това Лео Чу и Морис се свързаха, за да дадат на Ролдан вкопчаване на далечната греда, за да поведе с 3-0 за Сиатъл. Саундърите щяха да получат още няколко погледа, но нищо друго не им харесваше. Победата с 3-0 прави Саундърс рекорд на това домакинство 3-0-1, +8 през четири мача. Те ще затворят домакинската трибуна в сряда, когато домакинстват CF Montréal.

8 ‘- Кой друг освен Уил Бруин? Кристиан Ролдан изпрати красиво центриране и Уил Бруин удари сладко с глава в далечната греда, за да завърши обратно срещу вратата. Саундърс водят с 1-0!

34 ‘- SKC имат това, което изглежда като най-добрия им вид в мача, получавайки удар от вътрешността на наказателното поле, който трака от долната страна на гредата, но е отхвърлено в засада.

35′- Nouhou е победен за темп и пресечен от Джони Ръсел, но неговата плъзгаща се намеса в последната минута блокира пресичане и изкарва Саундърс да бягат.

38 ‘- Келин Роу прави страхотна игра, скача на топка и преминава през защитата на KC, но Джордан Морис не може да направи достатъчно със своето намаляване.

45′- Греъм Зузи изпрати опасно центриране отдясно, но Алекс Ролдан стъпи на далечната греда и изби топката в корнер.

47 ‘- Камерън Дюк кара по дясната страна на Саундърс, вкарвайки шрос, когато се приближи до близката греда, но той излиза за гол удар.

52 ‘- Джордан Морис получава удар след центриране на Кристиан Ролдан и той се отклонява от Уил Бруин, преди да влезе в контакт с ръката на Греъм Зуси, но не се дава дузпа.

71 ‘- Джордан Морис прави две! Nouhou изпраща зациклено центриране и Морис го изстрелва с глава от границата на 6-ярдовата кутия в горната част на мрежата! 2-0

76 ‘- Кристиан Ролдан! Лео Чу разкъсва лявата страна и пуска Морис в космоса. Морис пуска топката към далечната греда, където Ролдан я изпраща у дома. 3-0

80′- Морис взема топката в половината на SKC и е във вратата. Ударът му е спасен, създавайки поредица от комични пропуснати възможности пред Тим Мелия.

Големите равнини Жиру: Ще Бруин вероятно ще бъде запомнен завинаги от най-големите маниаци на MLS като един от най-добрите местни нападатели по време на юношеството на лигата. Това е нещо, но е много по-малко, отколкото заслужава. Бруин вероятно остава недооценен заради ерата, в която е навършил пълнолетие, и вида на отбора, в който играеше, преди да дойде в Сиатъл. Със Sounders обаче той изглежда оживя най-много, когато е в състояние да работи с техническите играчи около него, демонстрирайки измамно меко докосване и висок футболен IQ. Отвъд целта си, Бруин често играеше със съотборници в космоса и създаваше проблеми с движението си, докато се възползваше максимално от възможността си с Раул Руидиас изолиран.

Всички ядат: Отсъствието на Раул Руидиас поради контузията на подколенното сухожилие може да е предизвикало притеснения у някои за това откъде могат да дойдат головете и звучният отговор след този мач беше: навсякъде. При победата с 3-0 Сиатъл имаше трима различни голмайстори и шестима различни играчи получиха асистенции. Кристиан Ролдан и Джордан Морис отбелязаха гол и асистенция, а голът на Уил Бруин откри резултата. Със или без своя звезден нападател, Саундърс ще спечелят по начина, по който винаги го правят: като отбор. Ако има храна на масата, всички ядат в този отряд.

Отбраната печели шампионати: Победата с 3-0 е страхотна, всички я харесват. Вероятно е най-лесно да се вълнувате от 3 гола, но за Саундърс в момента това изключване се чувства особено добре. Влизайки в тази домакинска трибуна от 5 мача, Сиатъл запази само една чиста мрежа в мача в лигата този сезон, допускайки 15 гола в 11 мача. По време на 4-те мача от тази серия у дома, Саундърс добавиха още две чисти и се отказаха от само два гола, тъй като надминаха опонентите си с 10-2 и отидоха с 3-0-1. Те промениха головата си разлика до +6 и се поставят в добра позиция да се изкачат в класирането благодарение на подобреното представяне в защита и доминиращата игра у дома.

Страхотна игра от началото до края за откриване на резултата, благодарение на удара на Уил Бруин.

Всички обичаха да освиркват Тим ​​Мелия.

6 – Включително вторични асистенции, 6 различни играчи бяха кредитирани с асистенции за гола на Саундърс 3.