Янките завършват първото полувреме с победа в серията над Ред Сокс

НЮ ЙОРК — За втори път в рамките на 24 часа янките видяха поредица от криви числа, разположени на видео екрана над централното поле на стадиона на Янки, предлагащи покана да започнат почивката си в мача на звездите няколко ининга по-рано. Без съмнение те са заслужили тази почивка, като същевременно напомнят на всеки наблизо, че има още какво да се направи.

С 13-2 маршрут на Red Sox в неделя следобед, Yankees се прибраха в почивката с 64 победи, установявайки нов клубен рекорд за победи преди Midsummer Classic. Това вече е един от най-впечатляващите стартове на сезон в историята на Висшата лига, но за известен франчайз, който се измерва с шампионати, това трябва да се разглежда само като начало.

„Доста е голям; доста е готино“, каза Ейс Герит Коул, който удари 12 за седем силни ининга, завършвайки първото полувреме с рекорд 9-2 и 3.02 ERA. „Но ние имаме по-големи цели. Имаме да играем много повече бейзбол, така че се опитваме да го запазим в перспектива в това отношение.”

Според Elias Sports Bureau, янките са шестият отбор от Висшата лига от 1947 г. насам, който е спечелил поне 64 от първите си 92 мача, присъединявайки се към Индианците от 1954 г. (64-28), Ориолс от 1969 г. (64-28), Редс от 1970 г. (64). -28), 1998 Янкис (68-24) и 2001 Маринърс (66-26). Само един от тези клубове – ’98 Yanks – вдигна трофея от Световните серии в края на годината.

Ето защо мениджърът Аарон Буун каза, че неговият екип е “ясно наясно колко още трябва да вървим”, отбелязвайки: “Всичко, което направихме, е да се поставим в страхотна позиция да направим нещо специално.” Буун планира да прекара ваканцията със семейството си, като вече мечтае да държи шпатула и да облече шорти. Той се надява, че неговите играчи ще се заредят по подобен начин от играта през първото полувреме.

„Искате да влезете в почивката, чувствайки се добре“, каза Буун. „Хубаво е да видя как момчетата наистина завършват силно полувреме.“

Янките са печелили мачове по различни начини, включително няколко, в които са удряли опонентите си. След обезсърчаваща загуба след екстраининг в петъчния старт, Bombers разби прилепите за да победи Бостън с 27-3 през последните 18 ининга от серията — напрегнат сет от три мача, наблюдаван от най-големите тълпи за годината досега в Бронкс.

В този не отне много време да се направи шоу. Ню Йорк отбеляза три ръна от първия ининг срещу Крис Сейл, който беше удар по левия малък пръст с линейно задвижване, с фрактура. Коул каза, че янките “се чувстват много зле” от контузията на Сейл, отбелязвайки усилията на левичаря да се върне в голямата лига, след като пропусна повечето от последните два сезона поради операция на Томи Джон.

С Ред Сокс, който хвърли неочаквана игра на булпен, янките изригнаха за осем ръна в четвъртия ининг, изпращайки 12 души в плочата. DJ LeMahieu и Aaron Judge завъртяха удари за постигане на точки, Matt Carpenter направи двойно попадение, Aaron Hicks спечели още един пробег, а Isiah Kiner-Falefa вдигна жертвена муха преди Тим Локастро удари Хоумър с два ръна в бика на Бостън.

Впечатляващата игра на Локастро също включваше две попадения и чифт откраднати бази, спечелвайки му – за първи път – шанс да държи титлата в стила на борбата, която Бомбардировачите предават в клуба си след победи. Бързият аутфилдър беше напред-назад от Triple-A тази година, но тези камеи предоставиха поглед под капака на Янките.

„Това, което се случва тук, е специално“, каза Локастро. „Във всеки един мач, те никога не са извън него. Можете да разказвате това всяка вечер. Това се случва с печеливш клуб.”

Янките имат шестима звезди от Висшата лига, които се отправят на запад за празненствата тази седмица на стадион Доджър: Джъдж, Коул, Джанкарло Стантън, Клей Холмс, Нестор Кортес и Хосе Тревино. Според Буун това е признание за “единомислието”, което неговият клуб показа в началото на пролетното обучение, като се включи в пренасочването на цялата организация към правенето на малките неща правилно.

Например, двете кражби на Локастро в неделя дадоха на Янките 63 откраднати бази за сезона, което съответства на техния резултат от представянето им от станция до станция през 2021 г. Буун също посочва защитата, позиционирането и вниманието към детайлите, задълбочени от треньорите и често обсъждани сред играчите – всички съставки на успеха на клуба досега.

„Просто изглежда, че можем да се състезаваме с всеки, във всяка игра“, каза Коул. „Това е хубаво усещане.“